کد مطلب: 3290
دوشنبه ۱۳۹۸/۵/۱۴ - ۷:۳۴

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی خبر داد؛

افزایش 37.5 درصدی بیکاری بانوان تحصیل کرده در کشور طی یک سال

گلشن راز: نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس آمار مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی از اردیبهشت ماه سال گذشته تا امسال میزان بیکاری بانوان تحصیل کرده کشور 37.5 درصد افزایش یافته است.

به گزارش گلشن راز  ، معصومه آقاپور علیشاهی در کمیته بانوان فرمانداری شهرستان شبستر، اظهار کرد: این آمار و ارقام هشدار جدی برای مسئولان کشور است که اشتغال بانوان را جدی بگیرند.

وی ادامه داد: باید رویکرد توجه به اشتغال بانوان کشور را تغییر دهیم به نوعی که توجه ها به این موضوع بیش از پیش جلب شود.

آقاپور با انتقاد از مسئولان استانی اظهار کرد: در بسیاری از موارد همسویی بین مسئولان ملی، استانی و شهرستانی وجود ندارد و این موضوع مردم را با مشکلاتی مواجه می‌کند.

وی خطاب به مدیران حاضر در این نشست خواست تا با ایجاد واحدهای VIP مستقل برای بانوان امورات آنان را در شهرستان شبستر در اسرع وقت انجام دهند.

وی ادامه داد: بانوان با توجه به وظایفی که به عنوان همسر و مادر عهده دار هستند نمی توانند ساعت‌ها پشت در یکی از مدیران و مسئولان منتظر بمانند تا جلسه تمام شود و کارشان اجرایی گردد به همین دلیل هر یک از دستگاه‌های اجرایی نفرات مشخصی را برای رفع مشکل و حل مسئله بانوان در ادارات تعیین کنند.

 نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید رمزگشایی بوروکراسی در دستگاه‌های دولتی انجام گیرد که امیدواریم شهرستان شبستر در این امر پیشقدم باشد.

وی از مدیران استان خواست تا مدیرانی با توان ریسک بالا برای شهرستان‌ها انتخاب کنند؛ چراکه مشکلات مردم در شهرستان‌ها بسیار زیادتر است.

آقاپور گفت: در جنگ اقتصادی سربازان و نیروها در حال راه رفتن در تاریکی مطلق بر روی مین‌های جاگذاری شده هستند.

وی ادامه داد: در چنین شرایط سخت و جنگ تمام عیار اقتصادی باید تشریفات زاید اداری را کنار بگذاریم تا گره هایی از کار مردم باز شود.

آقاپور در پایان توجه به بازاریابی و فروش محصولات تولیدی بانوان را یک اصل ضروری و اجتناب ناپذیر عنوان کرد و افزود: در بسیاری از موارد بانوان محصولات بسیار ارزشمندی تولید می کنند، ولی به دلیل عدم توانمندی از بازاریابی و فروش به قیمت های بسیار پایینی به فروش می‌رسانند که باید این موضوع مرتفع شود.
انتهای پیام/ ایسنا

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار