کد مطلب: 3293
دوشنبه ۱۳۹۸/۵/۱۴ - ۱۲:۴۹

اخگرپور :

رقابت در بازار عرضه و تقاضا موجب رونق اقتصادی است

گلشن راز: دبیر دومین جشنواره بزرگ آلبالوی تسوج : جلب رضایت مشتری در بازار‌های خارجی و بسته‌بندی محصولات با طعم و کیفیت منحصربه‌فرد که هدف اصلی شرکت‌های بزرگ است که آلبالوی اصیل تسوج را تنها گزینه در سطح کشور برای این شرکت‌ها قرار داده است.

به گزارش گلشن راز  رضا اخگرپور دبیر دومین جشنواره بزرگ آلبالوی تسوج در گفتگو با پایگاه خبری گلشن راز با اشاره به این که هرساله هم‌زمان با برداشت محصولات کشاورزی و بخصوص آلبالو در شهر تسوج و توابع آن، تب‌وتاب بازار عرضه و تقاضای این محصول به اوج می‌رسد اظهار کرد: شرکت‌های متعدد بزرگی اعم از بسته‌بندی خشکبار، شرکت‌های تولید آبمیوه و مربا به‌طور مستقیم یا توسط نمایندگان خود، جهت تأمین مواد اولیه و خرید بهترین نوع آلبالوی کشور در شهر تسوج اقدام به خرید این محصول می‌‌کنند.

وی ادامه داد: آلبالوی اصیل تسوج از دیرباز موردتوجه تمامی شرکت‌های وابسته بوده و هرساله محصول این شهر ۲۵ درصد به قیمت بیشتری از آلبالوی سایر شهرها و استان‌های کشور معامله می‌شود.

اخگرپور ادامه داد: جلب رضایت مشتری در بازار‌های خارجی و بسته‌بندی محصولات با طعم و کیفیت منحصربه‌فرد که هدف اصلی شرکت‌های بزرگ است که آلبالوی اصیل تسوج را تنها گزینه در سطح کشور برای این شرکت‌ها قرار داده است. چراکه این شرکت‌ها ۷۰ درصد محصولات خود را در بازارهای بین‌المللی عرضه می‌کنند.

دبیر دومین جشنواره بزرگ آلبالوی تسوج افزود: امروزه باوجود مشکلات اقتصادی در کشور که بیشتر شرایط را برای تولیدکنندگان سخت‌تر کرده است، بیش از هر بخش دیگری، بخش کشاورزی را با مشکلات زیادی روبه‌رو کرده است. در این شرایط گزینه فروش مستقیم و بدون واسطه محصولات کشاورزی یکی از انتخاب‌های نهایی است که با سختی‌ها و دشواری‌های زیادی همراه است.

وی ادامه داد: حضور تعدادی از شرکت‌های خریدار محصولات کشاورزی در تسوج بی‌شک دست واسطه‌ها را کوتاه و باعث فروپاشی نظام انحصارطلب حاکم در امر خریدوفروش آلبالو شده است. این فروپاشی در چند سال اخیر به عینه برای کشاورزان قابل‌لمس بوده و افزایش کاشت نهال آلبالوی اصیل تسوج رابه همراه داشته است. امید دست یافتن به حق‌الزحمه مناسب هرساله در دل کشاورزان، قبل از برداشت آلبالو با حضور سرمایه‌گذاران بزرگ در سطح شهر روشن می‌شود. این موضوع رفته‌رفته در سال‌های آتی روشن‌تر خواهد شد و این در حالی است که باید زمینه را برای حضور سرمایه‌گذاران و خریداران بیشتری آماده کرد.

این فعال رسانه ای و اجتماعی بیان داشت: متأسفانه در این چند سال از گوشه و کنار شهر خبرهای ناامیدکننده این نیز به گوش می‌رسد که برخی‌ها از روی ناآگاهی در تلاش هستند تا با سنگ‌اندازی و تشویش اذهان عمومی دست این شرکت‌ها را از خرید آلبالوی اصیل تسوج کوتاه کنند. نمونه آن‌یکی از شرکت‌های بزرگ بسته‌بندی بود که دو سال پیش به‌کل، رخت از این شهر بسته و دیگر برای خرید این محصول اقدام نمی‌کند.

وی افزود: علاوه بر این برخی از مسئولین منطقه برای پر کردن رزومه کاری خود با دست‌درازی به‌سوی این شرکت‌ها و طلب خودیاری برای تجهیز ادارات خود و گاهاً با تهدید عوامل بریا جلوگیری از فعالیت اقتصادی، باعث لکه‌دار شدن نام تاریخی و فرهنگی تسوج و تسوجی می‌شوند. این بر همه‌مان اثبات‌شده است که تسوج در صدر اول امورات خیر و کمک‌های مادی برای تجهیز و ساخت ادارات مدارس، حمایت از نیازمندان و... است. 

رضا اخگرپور در پایان گفت: این‌که در این شرایط شخصی حقیقی یا حقوقی اقدام به درخواست این قبیل کمک‌های مالی کند محکوم است. پیشگامان تسوج در این سال‌ها در تلاش هستند تا با میزبانی گرم و صمیمی از شرکت‌های بزرگ آن‌ها را برای سرمایه‌گذاری هرچه بیشتر در این شهر تشویق کرده و حتی در صورت نیاز با حمایت کمالی از آن‌ها سفره پربرکت تابستان‌های گرم تسوج را رنگین‌تر کنند. رضایت مردم درگرو رونق اقتصادی است نه تجهیز و ساخت ادارات، مردم این شهر می‌توانند خدمات لازم را از ساختمان‌های کاه‌گلی هم دریافت کنند. اما نمی‌توانند محصولات خود را به قیمت خوب به فروش برسانند. چراکه طمع و ناآگاهی برخی‌ها که باعث فرار سرمایه‌گذاران می‌شود کمر کشاورزان را بیشتر خم می‌کند.

لطفاً برای تکمیل و تجهیز اتاق خود، سرمایه‌گذاران و شرکت‌های حاضر برای خرید محصولات کشاورزی را تهدید نکنید... خوشبختی مردم درگرو این شرکت‌ها است.

رضا اخگرپور/ تسوج 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.