کد مطلب: 3302
پنجشنبه ۱۳۹۸/۵/۲۴ - ۱۱:۲۲

‌تسریع در چهاربانده کردن جاده تسوج شبستر

گلشن راز: وقوع تصادف‌های متعدد خسارت‌بار و گاه مرگ‌بار در محور تسوج ـ شبستر، به اخباری عادی برای مردم این منطقه تبدیل شده است گویی به این اخبار و اعداد و ارقام عادت کرده‌ایم.

به گزارش گلشن راز  وقوع تصادف‌های متعدد خسارت‌بار و گاه مرگ‌بار در محور تسوج ـ شبستر، به اخباری عادی برای مردم این منطقه تبدیل شده است گویی به این اخبار و اعداد و ارقام عادت کرده‌ایم. اگر چند نمونه از این اخبار را در کنار هم بگذاریم اصلی‌ترین سئوال پیش کشیده می‌شود که علت بروزشان چیست برای جلوگیری از وقوعشان چه باید کرد و سهم هریک از ما در این میان چیست. شهرستان شبستر در زمینه توسعه راه‌های ارتباطی موفقیت‌هایی را در سایه تلاش خدمتگزاران نظام و پیگیری و جدیت مردم و نمایندگان مجلس کسب کرده است که این موفقیت در تعریض و چهار بانده کردن مسیر شبستر ـ صوفیان هر چند با تاخیری چندین ساله و تلفاتی تاسفبار منتج به نتیجه شد.

شهرستان شبستر به عنوان یکی از شهرستان‌های استان از موقعیت خاصی با دارا بودن 9 شهر و 72 روستا و جمعیتی بالغ بر 125 هزار نفر برخوردار است. بر همین اساس رسیدگی و توجه ویژه به راه‌های ارتباطی این شهرستان از اولویت‌هایی است که گرچه اقداماتی برای بهبود آن صورت گرفته اما هنوز توقعات مردم و مسافران جاده‌ها برآورده نشده است. پروژه چهاربانده کردن مسیر جاده صوفیان ـ تسوج از سال‌ها پیش آغاز شده و اینک در مسافت 90 کیلومتری محور شبستر ـ تسوج ـ سلماس 33 کیلومتر آن در حوزه آذربایجان غربی و 57 کیلومتر آن در حوزه استحفاظی آذربایجان شرقی قرار دارد تنها قطعه اول آن یعنی شبستر تا پیچ «شیخ ولی» آغاز شده و آن هم به کندی پیش می‌رود.

هر هفته شاهد وقوع تصادفات مرگبار جاده‌ای در این مسیر هستیم. با این حال شناسایی و اصلاح برخی نقاط حادثه‌‌خیز این جاده به ویژه در ورودی شهرهای شندآباد، خامنه، کوزه‌کنان، بندرشرفخانه و تسوج و نیز روستاهای واقع در این محور ضروری است که تعلل در این امر را به عینه در تکمیل پروژه مسیر یک کیلومتری خروجی شبستر تا بیمارستان این شهر شاهد هستیم. گرچه این مسیر هم اکنون مراحل پایانی خود را می‌گذراند. با توجه به نزدیک شدن ایام پایانی سال و افزایش حجم مسافرت‌ها و نقش موثر این راه‌ها به عنوان محور ارتباطی استان با استان همجوار آذربایجان‌غربی، امید است که مسئولان با رصد موضوع و تسریع در اقدامات مربوطه، با عزم جدی و مدیریت جهادی به اتمام چنین پروژه‌هایی همت گمارند. / فارس

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار