کد مطلب: 3305
پنجشنبه ۱۳۹۸/۵/۳۱ - ۱۲:۲۴

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان شبستر:

مسجد، مرکز تحولات اجتماعی و فرهنگی است

گلشن راز: رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان شبستر با تاکید بر اهمیت فعالیت مساجد در جامعه و جایگاه مساجد در دین اسلام، گفت: مسجد به عنوان یک پایگاه اعتقادی و ایدئولوژی و مرکز تحولات اجتماعی و فرهنگی مطرح است.

به گزارش گلشن راز  ، حجت الاسلام عزالدین تقی زاده بمناسبت روزجهانی مساجد (به آتش کشیدن مسجدالاقصی توسط صهیونیست‌ها در ۱۹۶۹میلادی)  اظهار کرد: اهمیت ونقش مسجد و کارکردهای مختلف و متعدد آن در جوامع اسلامی و در دین مبین اسلام قابل تامل است.

وی افزود: در سده اول اسلام، پیامبر اسلام(ص) در هنگام هجرت، مسجد را به عنوان اولین نهاد و مرکزی تاسیس کردند که محور تمام فعالیت‌های اسلامی بود و تصمیم گیری و تصمیم سازی برای تشکیلات اجتماعی و سیاست داخلی و خارجی اسلام در این بستر انجام می‌شد.

رئیس اداره اوقاف شهرستان شبستر خاطرنشان کرد: در عصر حاضر نیز مساجد کانون توجه بود و به عنوان خاستگاه انقلاب اسلامی ایفای نقش کرده‌اند، اما آنگونه که باید به مساجد توجه تقنینی نشده و تاکنون به شکل مردمی مدیریت شده است.

تقی‌زاده با بیان این‌که مجلس شورای اسلامی باید برای حفظ و صیانت از این مکان مقدس و تقویت بنیه ساختاری آن قوانینی وضع کند، گفت: دولت نیز با تخصیص اعتبار مناسب باید نیازهای مساجد را از حیث تعمیر و بازسازی تامین کند تا شاهد رونق و شکوفایی و نشاط معنوی جدیدی در  مساجد باشیم.

تقی زاده با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) مبنی بر این‌که "امر به تعظیم مساجد به خاطر این است که مساجد خانه های خدا در روی زمین است"، بر اهمیت و ضرورت توجه مومنان به مساجد تاکید کرد.

رئیس اداره اوقاف شبستر تشریح کرد: ساخت مسجد به اندازه‌ای اهمیت دارد که خداوند متعال در قرآن کریم برای کسانی که در این عرصه فعالیت می‌کنند، پنج ویژگی مطرح می‌کند که توحیدمحوری مهم ترین آن است.

تقی زاده در خاتمه تاکید کرد: خادمان و متولیان مساجد باید انسان‌های خداترس و عامل به واجبات و دارای بصیرت دینی بوده و از محرمات الهی اجتناب کنند  همچنین مردمداری را سرلوحه عمل خود قرار دهند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار