کد مطلب: 3346
دوشنبه ۱۳۹۸/۸/۶ - ۱۰:۲۵

زلزله ویرانگری که شهرستان شبستر را تهدید می‌کند!

گلشن راز: هر چهار سال در زمان انتخابات مجلس شورای اسلامی معنای واقعی تعصبات قبیله‌ای و طایفه‌ای را به خود می‌گیرد با اختصاص کاندیداها به قوم و قبیله خاص در تشدید هر چه بیشتر قوم گرایی قدم بر می‌دارد.

به گزارش گلشن راز  گونئی، شهرستان شبستر (صوفیان-شبستر-تسوج) هر چهار سال در زمان انتخابات مجلس شورای اسلامی معنای واقعی تعصبات قبیله‌ای و طایفه‌ای را به خود می‌گیرد با اختصاص کاندیداها به قوم و قبیله خاص در تشدید هر چه بیشتر قوم گرایی قدم بر می‌دارد.

زلزله ویرانگر فرهنگی در روزهای نزدیک انتخابات روحیه لطیف جامعه را برهم زده و این پدیده خفته را هر چهار سال یکبار بیدار می‌کند که ویرانی‌های بسیار سختی را بر جای می‌گذارد.

لرزه‌هایی که نه تنها در آن مردم بلکه جامعه فرهنگی این سرزمین با آسیب‌های جدی رو به و می‌شود که این امر باعث سستی در ریشه‌های نسل جدید و تغییر سرنوشت بسیاری از جوانان می‌شود. تفکرات و دامن زدن به انتخابات قومیتی و تعصب گرایانه سودجویان را بر خداجویان، جاهلان را بر عالمان، کاذبان را بر صادقان، بی‌خردان را بر خردمندان، منفعت‌طلبان را بر حقیقت‌گویان و… برتری می‌دهد.

دموکراسی، توسعه و پیشرفت همه‌جانبه؛ زمانی در یک منطقه نهادینه می‌شود که شرایط عقلانی بدور از احساسات در جامعه پدیدار شود.

شهرستان شبستر از دیرباز شاهد انتخابات پر تنش و چالش برانگیزی بوده است که یکی از اصلی‌ترین آفت‌های اصلی آن برگزیدن و انتخاب افراد بر پایه احساسات قومیتی و تعصبات محلی و قبیله‌ای است که این امر دلیل سایه افکندن محرومیت بر پیکره بزرگ منطقه محسوب می‌شود. با این وجود برخی از اشخاص لایق منطقه اغلب به علت عدم حمایت‌های مردمی از حرکت به سمت موقعیت‌های مناسب خدمتگذاری و مدیریتی محروم مانده و در پشت سر سیل عظیمی از افراد نالایق از ادامه مسیر حرکت باز می‌مانند.

با توجه به موقعیت کنونی شهرستان شبستر که به دلیل تعصبات محلی تا به امروز آن چنان که باید پیشرفت چشم گیری نداشته و هر روز در گرداب فشارهای مردمی که ناشی از مشکلات بزرگ و زیر ساختی است غرق می‌شود؛ در این برهه از زمان با مصداق ماهی را هر وقت از آب بگیریم تازه است، به خودمان بیاییم و واقعیت را آنگونه که به منطق نزدیک است ببینیم.

ادعای این‌که با انتخاب صحیح و ایده آل شاهد شرایط عالی‌خواهیم بود درست نیست چراکه وجود مشکلات عظیم در اقتصاد کشور و تحریم قدرت‌های بزرگ جهانی و جنگ‌های منطقه‌ای در خاورمیانه سرعت هرگونه پیشرفت را بیش‌ازپیش کند می‌کند. اما انتخاب وکیل خوب در این شرایط می‌تواند بخش بزرگی از مشکلات عمومی را بهبود بخشیده و به وضعیت منطقه تأثیرگذار باشد.

یادداشت: رضــا اخگــرپور/ 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار