کد مطلب: 3356
پنجشنبه ۱۳۹۸/۸/۲۳ - ۹:۱

رئیس دادگستری شهرستان شبستر:

مسئولان فرصت‌های برابر را برای همه معلولان ایجاد کنند

گلشن راز: رئیس دادگستری شهرستان شبستر ضمن تشریح قانون جامع حمایت از معلولان، گفت: سیاستگذاران و مسوولان باید به فکر ایجاد فرصت‌های برابر برای همه افراد دارای معلولیت باشند و نیازهای آنها را در حوزه‌های مختلف فراهم کنند.

به گزارش گلشن راز  ،حسین فتاحی ظهر امروز در گفت‌وگویی بر ضرورت پاسخگویی و ارائه گزارش عملکرد دستگاه‌ها در خصوص نحوه اجرای قانون حمایت از معلولان تأکید و اظهار داشت: تأخیر در عمل به این قانون به هیچ‌وجه پذیرفتنی نیست و تمامی دستگاه‌ها موظفند به مسوولیت‌ها و وظایفی که قانون حمایت از معلولان برای آنها در نظر گرفته است، عمل کنند.

رئیس دادگستری شهرستان شبستر با اشاره به اینکه فرد معلول نیز جزو افراد جامعه است، خاطرنشان ساخت: همه سازمان‌ها و مؤسسات و شرکت‌های دولتی، نهادهای عمومی و انقلابی موظفند در طراحی، تولید و احداث ساختمان‌ها و اماکن عمومی، معابر و وسایل خدماتی به نحوی عمل کنند که امکان دسترسی و بهره‌مندی از آنها برای افراد دارای معلولیت همچون سایر افراد فراهم شود.

فتاحی ادامه داد: از جامعه درخواست می‌کنم که همه افراد دارای معلولیت را ببینند؛ باید ساختمان‌ها، پارک‌ها، معابر و اماکن را طوری طراحی گردد که آنها نیز بتوانند زندگی کنند تا حقوق معلولان مغفول نماند.

وی تصریح کرد: شهرداری‏‌ها مکلفند صدور پروانه احداث، بازسازی و پایان کار برای تمامی ساختمان‏‌ها و اماکن با کاربری عمومی از جمله مجتمع‏‌های مسکونی، تجاری، اداری، درمانی و آموزشی را به رعایت ضوابط و استانداردهای مصوب شورای عالی شهرسازی و معماری و اصلاحات پس از آن در مورد دسترس‏‌پذیری افراد دارای معلولیت توسط مجری، مشروط کنند.

منبع: خبرگزاری فارس

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.