کد مطلب: 3366
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۹/۵ - ۷:۵۸

مدیرکل میراث‎فرهنگی، گردشگری و صنایع‎دستی آذربایجان شرقی:

سد امند به‌عنوان منطقه نمونه گردشگری در سطح ملی مطرح می‌شود

گلشن راز: مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی از بررسی دهکده سد امند به‌عنوان منطقه نمونه گردشگری در سطح ملی خبر داد.

به گزارش گلشن راز  مرتضی آبدار با بیان اینکه سدهای موجود در آذربایجان شرقی ظرفیت‌های گردشگری کمتر شناخته‌شده‌ای هستند که هرکدام قابلیت بالایی برای جذب گردشگر و توسعه صنعت گردشگری در استان را دارند، گفت: منطقه سد امند یکی از همین ظرفیت‌هاست که با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، شاخص خوب توسعه گردشگری استان محسوب می‌شود.

آبدار، منطقه سد امند شهرستان شبستر را به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی، نزدیکی به مسیر فرودگاه و راه‌آهن و فاصله کم تا شهر تبریز بهترین مکان برای سرمایه‌گذاری طرح گردشگری، اقامتی و تفریحی عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه سد امند تمام ظرفیت‌های تبدیل شدن به منطقه نمونه گردشگری در سطح ملی را دارد، مقرر شده است این مهم در سطح ملی مطرح و بررسی شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی در ادامه نیز با تأکید بر بهره‌گیری از ظرفیت‌های استان در بخش گردشگری مخصوصاً مناطق نمونه گردشگری، اظهار کرد: هدف از اجرای طرح‌های سرمایه‌گذاری در مناطق نمونه گردشگری و حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی توسعه صنعت گردشگری و ایجاد امکانات زیرساختی و رفاهی برای گردشگران ورودی به استان است.

وی ادامه داد: وظیفه دستگاه‌های اجرایی حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای توسعه چنین مناطق نمونه گردشگری است.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.