کد مطلب: 3420
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۲/۲ - ۷:۴۹

برای رفاه حال کارگران، ۱۵ درصد به حقوق نمایندگان مجلس افزوده شد!

گلشن راز: در بحبوحه شرایط بد اقتصادی و بحران کرونا، با شنیدن خبر افزایش حقوق نمایندگان خانه ملت که در طی سالهای گذشته بی خیالی و بی تفاوتی و انفعال آنها نسبت به مردم به شدت مورد انتقاد جامعه بوده یاد آن تک عبارت زیبا و پرنغز افتادیم که نوشت: برای رفاه حال معلمان، ۲۰ درصدئ به حقوق نظامیان افزوده شد!
حالا افزایش ۱۵ درصدی حقوق نمایندگان ما را بگذارید کنار کاهش ۲۰ درصدی حقوق نمایندگان ژاپن!

یادداشت: محمد امین خوش نیت

آذرقلم: خدا بیامرزد مرحوم توفیق را… بی شک خیلی از روزنامه نگاران و افراد پا به سن گذاشته ایران با روحیات و رروال نشریات این اعجوبه روزنامه نگاری آشنا هستند. و صد البته او را با نشریه طنز توفیق و تربیت طنزنویسانی همچون کیومرث صابری فومنی ( بینانگذار مجله طنز گل آقا) می شناسند.

در دهه ۵۰ و زمانی که مشکلات و تنگناهای اقتصادی بر مردم فشار آورده بود دولت وقت، بی توجه به مشکلات مردم، حقوق نظامیان را افزایش داد.

مجله طنز توفیق در نقد این حرکت تیتر جالبی زد که برای مدتها ورد زبان مردم و دستمایه شوخی دیگران گردید. تیتری که هنوز هم می توان به آن استناد کرد. اما تیتر چه بود؟

برای رفاه حال معلمان، ۲۰ درصدئ به حقوق نظامیان افزوده شد!

اکنون هم با شنیدن خبر افزایش حقوق نمایندگان خانه ملت که در طی سالهای گذشته بی خیالی و بی تفاوتی و انفعال آنها نسبت به مردم به شدت مورد انتقاد جامعه بوده یاد آن تک عبارت زیبا و پرنغز افتادیم. از طرفی انتشار برخی اخبار در مورد رانت جویی ها و تخلفات سیاسی و اقتصادی و فسادهای مالی و اخلاقی برخی از این نمایندگان که سبب شد حداقل ۹۰ نفر از آنها صلاحیت حضور در انتخابات اسفندماه را نداشته باشند این تیتر بیشتر مصداق پیدا می کند!

در حالی که با وجود تائید تورم ۴۰ درصدی در سطح جامعه از سوی مراجع رسمی تنها در حدود ۲۰ درصد به حقوق کارگران و حقوق بگیران بی بضاعت افزوده می شود افزایش حقوق مجلسیان در این اوضاع نامناسب، که از قضا اغلب آنها به انواع مختلف بنگاه های مالی و اقتصادی متصل هستند و از چند محل کسب درآمد می کنند نوعی بی احترامی به قاطبه ملت است.

بخش تاسف بار و دردآور ماجرا جایی است که بدانیم برخلاف نمایندگان ایران، نمایندگان ژاپن با درک شرایط موجود کشورشان، ۲۰ درصد از حقوق خود را کم کردند تا با مردم شان همدردی کرده و کمک حال دولت شان باشند!

مضاف بر این، بررسی لایحه افزایش مالیات بر ارزش افزوده در این اوضاع دیگر چه صیغه ای بود و چه ضرورت و اولویتی داشت؟!

در این اوضاع بحرانی حداقل انتظار از نمایندگان ملت این بود که برای همدردی با مردم، مبلغی را به حقوق خود نیفزایند و با مردم همدردی کنند نه اینکه مجلس در سال جدید هنوز استارت نزده جلسه ویژه ای برای افزایش درامدها و دستمزدهای خود تدبیر کنند!

اما متن خبر را یک بار دیگر با دقت بخوانید:

افزایش ۱۵درصدی حقوق نمایندگان در سال ۹۹

عضو هیأت‌رئیسه مجلس از افزایش ۱۵ درصدی حقوق نمایندگان در سال ۹۹ خبر داد.

افزایش ۱۵درصدی حقوق نمایندگان در سال ۹۹

اکبر رنجبرزاده نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه امروز مصوب شد تا حقوق نمایندگان در سال ۹۹ مطابق با افزایش حقوق کارکنان دولت ۱۵ درصد افزایش پیدا کند.

وی افزود: همچنین در این جلسه مصوب شد تا تمام مرخصی‌های نمایندگان لغو و اسامی نمایندگانی هم که غیبت‌های طولانی مدت دارند در صحن علنی مجلس قرائت شود.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: همچنین در این جلسه در مورد اولویت‌های کاری صحن علنی مجلس نیز بحث‌های مختلفی صورت گرفت  مقرر شد تا تعدادی از طرح‌ها و لوایح که از اهمیت بیشتری برخوردارند در اولویت کاری صحن قرار گیرند که از جمله آن می‌توان به لایحه مالیات بر ارزش افزوده، لایحه اصلاح قانون تجارت و موضوع اصلاح نظام بانکی اشاره کرد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار