کد مطلب: 3421
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۲/۲ - ۸:۱۰

جهاد جوانان تسوجی برای مهار کرونا

گلشن راز: مهمان ناخوانده ای به نام ویروس کرونا از اوایل اسفند سال گذشته کشور ما را به همراه ۲۰۰ کشور دیگر جهان درگیر کرده و به این زودی هم قصد ترک ما را ندارد.

به گزارش گلشن راز  ، مهمان ناخوانده ای به نام ویروس کرونا از اوایل اسفند سال گذشته کشور ما را به همراه ۲۰۰ کشور دیگر جهان درگیر کرده و به این زودی هم قصد ترک ما را ندارد.

بی تردید با رعایت صحیح توصیه های بهداشتی و گرم تر شدن هوا پرونده کرونا  بسته خواهد شد. ولی کرونا همین حالا هم از ما تلفات می گیرد و ممکن است این تلفات بیشتر هم شود اما باید از کرونا به اندازه خودش ترسید. ترس کم و زیاد هر دو خطرناک است. بی توجهی و کم اهمیت جلوه دادن آن باعث شیوع بیشتر بیماری می شود و ترس زیاد هم آرامش جامعه را به هم زده و بازار شایعات را گرم می کند. آسیب های روانی را افزایش داده و تبعات اجتماعی دارد.

با این وصف علیرغم بی تفاوتی برخی شهروندان به موضوع با بروز چند مورد ابتلا به ویروس کرونا در بخش تسوج، نگرانی‌ها در این باره به بالاترین میزان خود رسید. نگرانی‌هایی که گمان می‌کنیم مسئولان وظیفه دارند رفعشان کنند، در حالی که خودمان می‌توانیم به آن‌ها پایان دهیم.

پاسخ معقول تر آن است به ویژه زمانی که می‌بینیم تنها راه خلاصی مان از این نگرانی، مراقبت‌هایی است که خودمان اعمال می‌کنیم. مراقبت‌هایی که مقدمه اتخاذشان علم به این موضوع است که ویروس اخیر، از خانواده ویروس‌های کروناست وچنانکه مردم با لغو برنامه ریزی در ۱۳ بدر سال جاری همت نمودند این همت را در امور دیگر تعمیم دهیم تا شاهد قطعی کامل این زنجیره باشیم.

در این راستا و با پیشگیری از این بیماری جوانان غیور بخش تسوج با خلق حماسه ای بزرگ، برگ زرینی به کارنامه این بخش در زمینه مسئولیت پذیری اجتماعی اضافه می نمایند.

مردم به ویژه جوانان غیور این بخش امروز حجت را بر مسئولان تمام کردند و عموم مردم در انتظار تصمیمات عالمانه، قاطعانه و برخوردار از ظرفیت های جوانان هستند و تصمیمات آتی و راهبردی مسئولان در سطوح مدیریتی باید به گونه ای باشد که از نظرات کارشناسان و جوانان که بدون هیچ چشمداشتی حوزه سلامت را یاری دادند بهره گیری شود.

نکته قابل توجه این است که آرایش دفاعی این قشر در حل و فصل مشکلات و نارسائیها همچنان باید حفظ شود چرا که این آرایش با سختی حاصل شده است و تعداد زیادی از عزیزان جان بر کف ما در به ثمر رساندن و کاهش مبتلایان نقش موثر ایفا می کنند. گرچه خیرین و مردم هزینه های متعدد آنان را یاری کردند. لذا ضمن دلگرمی به جوانان این مرز و بوم باید اقرار نمود که هر گونه خلل و تغییر در این آرایش و در تقابل با این ویروس خطرات سهمگین راهبردی را در پیک ها و حملات بعدی مشکلات خواهد داشت و باید از هرگونه شتاب زدگی پرهیز کرد.

جا دارد از تمامی ادارات و نهادها به ویژه مسئول کانال بخش تسوج ( برادر اخگرپور) هم به خاطر تلاشی که این روزها در حمایت از جوانان نمودند قدردانی کرد و از طرفی به دلیل طولانی شدن فرآیند تقابل با ویروس بسیاری از مردم به ویژه شهروندان و روستائیان کم برخوردار ما منتظر تحقق بسته های حمایتی هستند و هرچه سریع تر باید این بسته ها، اقشار آسیب پذیر را پوشش دهد چرا که برخی از این ها کسب و کارشان دچار بحران شد و خرده کاسب هایی داریم که درآمد اندکی در این روزها داشتند.

به نظر می رسد با اتمام کامل تبعات این ویروس ویرانگر به دلیل اینکه شاید هر لحظه شاهد تکانه های اقتصادی و اجتماعی ناشی از این ویروس باشیم لازم است برنامه های تشویقی و پویایی برای جبران خسارت عزیزان آسیب دیده در حوزه اجتماعی و اقتصادی لحاظ شود و به نظر می رسد با توجه به اینکه ما هنوز هیچ پیش بینی دقیقی از زمان پایان یافته این بحران نداریم باید برنامه های مستمری به ویژه برای حمایت از اقشار فرودست لحاظ شود.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار