کد مطلب: 3456
پنجشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۹ - ۹:۳۴

ابداع سه محصول دانش بنیان برای مقابله با کرونا  /  برند سازی رشته دامپزشکی در شهرستان شبستر

گلشن راز: غلامرضا کاظمی‌زاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شبستر گفت : مرکز رشد و واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی شبستر برای مقابله با کرونا موفق به طراحی و اجرای سه محصول آزمایشگاهی شدند.

به گزارش گلشن راز  ، غلامرضا کاظمی‌زاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شبستر در نشست خبری با خبرنگاران با اعلام این خبر گفت : یکی از رسالت های دانشگاه آزاد شبستر ورودبه مسائل روز جامعه و استفاده از ظرفیت دانشجویان و سیستم دانشگاه برای حل مشکلات جامعه است و در همین راستا  مرکز رشد و واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی شبستر برای مقابله با کرونا موفق به طراحی و اجرای سه محصول آزمایشگاهی شدند.

وی افزود: این سه محصول اتوکلاو پلاسمایی ، ونتیلاتور و دستگاه محلول پاش ضد عفونی لیزری می باشند که کاملا بومی بوده و توسط نخبگان علمی منطقه تولید شده  و مراحل آزمایشگاهی خود را طی و آماده تجاری سازی و تولید انبوه می باشند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ناحیه شبستر ادامه داد: یک مزیت اتوکلاوهای طراحی‌شده این است که در درجه حرارت و دمای پایین می‌تواند وسایل و تجهیزات پزشکی و بیمارستانی را ضدعفونی و استریلیزاسیون کند، این اتوکلاو نمونه مشابه داخلی ندارد و ایران این دستگاه‌ها را وارد می‌کند.

کاظمی زاده در ادامه گفت : شهرستان شبستر دارای خیرین بیشماری است و باید تلاش کنیم با جهت دهی خیرین  به سمت ایجاد صندوق حمایت از ابداعات و اختراعات دانشجویان شهرستان ، بستر های لازم برای تجاری سازی این ابداعات فراهم شود .

وی افزود : متاسفانه در منطقه شبستر با وجود بزرگترین شهرک های صنعتی و واحد های تولیدی فراوان ارذتباط خوبی بین سیستم دانشگاه و صنعت برقرار نشده و هنوز تفکر سنتی در واحد های تولیدی حکمفرماست.

کاظمی زاده گفت : ارتباط صنعت و دانشگاه باید خیلی بیشتر از این باشد و اگر بخواهم دقیقتر بگویم ، دانشگاه و صنعت باید به هم متصل و مکمل یکدیگر باشند.

 وی خاطرنشان کرد: در دانشگاه  پروژه های تحقیقاتی زیادی توسط دانشجویان و اساتید انجام می شود اما متاسفانه در آخر در جایی بایگانی می شوند در حالیکه صنعت و واحد های تولیدی ما در سالی که به نام جهش تولید نامگذاری شده به این تحقیقات نیاز دارند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شبستر خاطر نشان کرد : امروزه تعدادواحد های دانشگاهی در همه جای استان آذربایجان شرقی افزایش چشمگیری یافته است. این افزایش بدون در نظر گرفتن تغییرات جمعیت شناختی، پائین رفتن کیفیت آموزش و نداشتن برنامه های مناسب برندسازی باعث شده تا شاهد صندلیهای خالی در دانشگاهها باشیم. 

وی افزود : برای برندسازی یک دانشگاه اولین گام پیدا کردن یک مفهوم یا هویت برای جلب توجه و ایجاد جایگاه ذهنی میان دانشجویان، خانواده هایشان و کسب و کارهایی است که در آینده از این افراد استفاده می کنند در همین راستا برآن هستیم در شهرستان شبستر با وجود ظرفیت های بالای کشاورزی و دام پروری ، رشته دامپزشکی را برند سازی کنیم.

انتهای خبر / گزارش : ابراهیم ایلخانی خبرنگار صدا و سیما در شهرستان شبستر

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار