کد مطلب: 3488
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۶/۱۸ - ۹:۱۴

در جلسه شورای اداری شهرستان شبستر

حسین عبداللهی به عنوان فرماندار جدید شبستر معرفی شد

گلشن راز: فرماندار جدید شهرستان شبستر در جلسه شورای اداری این شهرستان با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی معرفی شد.

به گزارش گلشن راز  ،علیار راستگو معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی امروز در سفر به شهرستان شبستر، حسین عبداللهی را به عنوان فرماندار جدید این شهرستان معرفی کرد.

در این مراسم از خدمات و تلاش‌های حسن مستفید در مدت دو و نیم سال تصدی فرمانداری شبستر قدردانی شد.

فرماندار پاسخگوی مردم نسبت به عملکرد دستگاه‌های اجرایی است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی در این مراسم گفت: فرماندار به عنوان نماینده عالی دولت در شهرستان، پاسخگوی مردم نسبت به عملکرد دستگاه‌های اجرایی است و بر این اساس وظیفه سیاست‌گذاری، راهبری، نظارت و هماهنگی میان دستگاه‌ها و ادارات شهرستان را بر عهده دارد.

علیار راستگو افزود: فرمانداران وظایف اجرایی ندارند، بلکه به عنوان سیاست‌گذار، ناظر و هماهنگ‌کننده دستگاه‌ها عمل می‌کنند و باید به طور مستمر، گزارش عملکرد تمام ادارات شهرستان را رصد کنند.

وی، عدم نظارت دقیق بر دستگاه‌ها را یکی از مشکلات مهم در اداره امور برشمرد و خاطرنشان کرد: این امر ناشی از عدم آشنایی با قانون است، چرا که قانون فرماندار را موظف کرده است که بر عملکرد همه دستگاه‌های شهرستان نظارت کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه وحدت و همدلی تنها راه ایستادگی در برابر زورگویی‌های دشمنان است، افزود: وظیفه مدیران اجرایی در شرایط کنونی، جدیت در مسیر خدمت‌رسانی به مردم و تلاش برای حل مشکلات اقتصادی است.

وی همچنین برنامه‌ریزی برای مدیریت بحران‌ها و حوادث را از مهم‌ترین وظایف فرمانداران برشمرد و گفت: تمام دستگاه‌ها باید همکاری لازم را با فرمانداری داشته باشند.

ظرفیت‌های شهرستان شبستر در حوزه تولید، صنعت و فرهنگ

راستگو با اشاره به برخی از ظرفیت‌های شهرستان شبستر در حوزه تولید، صنعت و فرهنگ، گفت: شبستر دیار ادیبان، صنعت‌گران و تولیدکنندگان است و وجود خوش‌فکر و سخت‌کوش که با تمام امکانات و توان خود به فکر تحول هستند، زمینه را برای توسعه هرچه بیشتر این شهرستان فراهم کرده است.

وی خاطرنشان کرد: شهرستان شبستر با بهره‌مندی از انسان‌های بزرگ و خیرخواه، از جمله شهرستان‌های پیشتاز در بحث مدرسه‌سازی و امور خیرخواهانه است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی با معرفی حسین عبداللهی به عنوان فرماندار جدید شبستر، از خدمات حسن مستفید، فرماندار پیشین این شهرستان که به افتخار بازنشستگی نائل آمده است قدردانی کرد و در توصیه‌ای به فرماندار جدید گفت: نقش و جایگاه دولت را نزد خود و دستگاه‌های اجرایی حفظ کنید.

ایجاد همکاری و مودت بین تمام ادارات، خودداری از ورود به مسائل حاشیه‌ای که هیچ سودی برای مردم ندارد، تبیین مسیر توسعه شهرستان، ارزیابی مستمر مدیران دستگاه‌های اجرایی، پشتیبانی قوی از ادارات شهرستان، نگاه سیستمی و توسعه‌ای به مسائل و اتخاذ تصمیمات بر اساس کارشناسی از دیگر توصیه‌های راستگو به فرماندار جدید شبستر بود.

انتهاب خبر / گزارش :ابراهیم ایلخانی خبرنگار شهرستان شبستر

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار