کد مطلب: 3501
شنبه ۱۳۹۹/۸/۳ - ۷:۴۴

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شبستر:

کاشت ۷۷ هزار نشاء آویشن دنایی در شهرستان شبستر

گلشن راز: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شبستر از کاشت ۷۷ هزار نشاء آویشن دنایی در سطح ۱٫۲ هکتار در سطح شهرستان شبستر خبر داد.

به گزارش گلشن راز  ،محمد توحیدی ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: آویشن دنایی گونه‌ای مقاوم به سرما بوده و به تعداد ۶۰ هزار نشاء در سطح یک هکتار در شهر دریان و تعداد ۱۷ هزار نشاء در سطح ۰٫۲ هکتار در روستای سفید کمر این شهرستان کاشته شده است.

وی با بیان این‌که آویشن دنایی به صورت سنتی به عنوان ضد نفخ، ضد اسپاسم، ضد سرفه و خلط آور در ایران مصرف می‌شود و از جمله ده اسانس معروفی است که دارای خواص ضد باکتریایی، ضد قارچی بوده و جایگاه خاصی در تجارت جهانی دارد، گفت: اعتبار این طرح از محل اعتبارات احیای دریاچه ارومیه هزینه شده است.

وی با تاکید بر اهمیت و جایگاه گیاهان دارویی در برنامه‌های تغییر الگوی کشت، به مقاومت و سازگاری این گیاهان به شرایط نامساعد و کم آبی اشاره کرد و افزود: شرایط اقلیمی شهرستان شبستر برای توسعه کاشت گیاهان دارویی مناسب است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شبستر افزود: توسعه کشت گیاهان دارویی از برنامه‌های اولویت‌دار وزارت جهاد کشاورزی بوده و در شهرستان شبستر نیز اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است.

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار