کد مطلب: 3502
شنبه ۱۳۹۹/۸/۳ - ۷:۴۴

مدیر آموزش و پرورش شبستر:

اجرای “طرح کوچ” در شبستر؛ جایزه برای دانش‌آموزان چاقی که وزنشان را کاهش دهند

گلشن راز: مدیر آموزش و پرورش شبستر از اجرای طرح “کوچ” خبر داد و گفت: در این طرح افراد دارای اضافه وزن و چاق شناسایی و اقدامات لازم برای کاهش وزن آنها صورت می‌گیرد.

گزارش : راضیه کاظم پور


به گزارش گلشن راز  ، ابوالفضل اکرمی در مراسم افتتاحیه طرح کوچ « کنترل وزن و چاقی دانش آموزان » در آموزش و پرورش که به صورت پایلوت در مدرسه شهید بهشتی شبستر با گرامیداشت هفته تربیت بدنی و ورزش اظهار داشت: طرح کوچ یا همان کنترل وزن و چاقی یک طرح ملی است که از معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت به همه استان ها ابلاغ شده است.

مدیر آموزش و پرورش شبستر گفت:  در این طرح BMI یا شاخص توده ای بدنی دانش آموزان بر اساس اندازه گیری قد و وزن دانش آموزان محاسبه می گردد  و در سامانه سناد ثبت می شود.

اکرمی در ادامه افزود: حدود ۶۰ درصد مردم ایران از چاقی رنج می برند در حالی که میانگین چاقی در جهان ۱۳ درصد است و این نشان می دهد که  کشور ما از این نظر اصلا شرایط خوب و مناسبی ندارد.

وی با بیان اینکه ۲۱ درصد دانش آموزان کشور دارای اضافه وزن هستند یادآور شد: با شیوع بیماری کرونا در کشور میزان چاقی بین افراد و دانش آموزان به دلیل ماندن در خانه و کم تحرکی بیشتر شده است و در جهت کنترل این وضعیت وزارت آموزش و پرورش طرح کوچ را برای اجرا به مدارس کشور ابلاغ کرده تا از این وضعیت و مشکلات بعد ازآن جلوگیری نماید.

مدیر آموزش و پرورش شبستر تصریح کرد: با توجه به اینکه اکثرا افراد با بیماری زمینه ای و افراد چاق در معرض بیماری کرونا قرار دارند و حتی جان خود را از دست می دهند ؛ لذا نیاز است تمامی دستگاهها و مخصوصا خانواده ها با مدیریت این مسئله به سلامت جامعه کمک کنند.

انتهای پیام/

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار