کد مطلب: 3506
دوشنبه ۱۳۹۹/۸/۱۹ - ۹:۲۷

نماینده شبستر در مجلس :

مقاطع پیش دبستانی و ابتدایی زیربنای آموزش و پرورش هستند

گلشن راز: نماینده شهرستان شبستر در مجلس شورای اسلامی گفت: مقاطع پیش دبستانی و ابتدایی زیربنای آموزش و پرورش هستند.

به گزارش گلشن راز  ، نماینده شهرستان شبستر در مجلس شورای اسلامی در این جلسه با تبریک هفته وحدت و هفته بسیج دانش آموزی؛ ضمن تقدیر و تشکر از زحمات فرهنگیان به اهمیت و جایگاه آموزش و پرورش در جامعه اشاره و اذعان کرد: امروزه آموزش و پرورش مهمترین نهاد اثرگذار در تربیت و تامین نیروی انسانی می باشد و معلم به عنوان مدرس و مربی می تواند نقش حساس و کلیدی در این رابطه داشته باشد تا نیروی انسانی کارآمد وخلاق برای جامعه تربیت نماید، به این ترتیب زمینه مناسب جهت رشد جامعه در تمامی ابعاد آن فراهم می آید.

سردار راستی افزود: تمامی انسانها در جامعه در مکتب معلمان تربیت می یابند و می توان گفت که کار بسیار حساسی را در جامعه بر عهده دارند؛ اشتباه معلم قابل جبران نیست و به همین علت باید به این نقش و شغل توجه ویژه کرد.

راستی تأکید کرد: اندیشمندان جهان به این نتیجه رسیده اند که اگر جامعه ای می خواهد به سمت توسعه پایدار اقتصادی برود و شرایط ایده آلی داشته باشد باید از نظر فرهنگی و علمی به رشد و بالندگی برسد؛ سوق دادن دانش پژوهان و دانشجویان به سوی فرهیختگی و بستن راه های نفوذ فرهنگ های بیگانه بر عهده معلمین است.

وی از زحمات کلیه خیرین در احداث و تجهیز مدارس قدردانی کرد و بیان داشت: در شهرستان شبستر حدود 80 درصد مدارس توسط خیرین احداث شده است و اگر دولت هم به اندازه خیرین نسبت به احداث مدارس همت می گماشت الان از نظر آموزشی و امکانات در سطح پیشرفته تر و با کیفیت تری قرار داشتیم.

نماینده شهرستان شبستر در مجلس شورای اسلامی مقاطع پیش دبستانی و ابتدایی را زیربنای آموزش دانست و خاطرنشان کرد: مقاطع پیش دبستانی زیربنای آموزش و تحصیل هستند و بایستی با تقویت و کیفیت بخشی به این مقاطع شاهد افزایش بهره وری در سطح دانشگاه باشیم.

فرماندار شهرستان شبستر هم نقش و عملکرد معلمان را در توسعه کشور مهم ارزیابی کرد و گفت: سرمایه های فرهنگی با ارزش تر از سرمایه های اقتصادی در جامعه هستند و معلمان که به عنوان قشر فرهنگی در کشور شناخته می شوند در واقع سرنوشت جامعه را رقم می زنند.

حسین عبدالهی دغدغه اصلی مسئولین را در دوران بحرانی کرونا سلامت مردم دانست و تأکید کرد: دست اندرکاران آموزش بایستی از تمامی ظرفیتها برای آموزش پروتکلهای بهداشتی به دانش آموزان استفاده کنند و خانواده ها بایستی از تجمعات و شب نشینی های خانوادگی که عامل اصلی انتشار ویروس کرونا هستند به شدت پرهیز کنند.

امام جمعه شهرستان شبستر هم در این جلسه ضمن تبریک هفته وحدت با اشاره به آیه قرآنی « واعتصموا بحبل الله جمیعا و لاتفرقوا » اظهار داشت: وحدت دو شاخصه دارد: اول وحدت به معنای شناخت و ایمان و دوم دشمن شناسی و دشمن ستیزی.

حجت الاسلام والمسلمین کیانی ادامه داد: هدف وحدت دشمن شناسی و ایمان شناسی است و بایستی به این مقوله توجه ویژه کرد.

مدیر آموزش و پرورش شبستر هم با تبریک هفته وحدت و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانش آموزی و فرهنگی گفت: در آموزش و پرورش منطقه شبستر حدود 16 هزار نفر دانش آموز توسط 1150 معلم در 124 مدرسه آموزش می بینند.

ابوالفضل اکرمی توزیع عدالت آموزشی و توزیع عادلانه امکانات آموزشی را از برنامه های اصلی آموزش و پرورش منطقه دانست و ابراز داشت: برنامه ما این است که تمامی دانش آموزان منطقه حتی در دورترین نقطه از نیروی انسانی باکیفیت بهره مند شده و  از امکانات آموزشی مناسب استفاده کنند.

گفتنی است در پایان این جلسه از رتبه 69 رشته علوم تجربی شهرستان در کنکور سراسری خانم زهرا جعفری تجلیل شد.

همچنین در راستای محکومیت حتک حرمت به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد (ص) ؛ پرچمهای فرانسه، آمریکا و اسرائیل به آتش کشیده شد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار