کد مطلب: 3530
پنجشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۴ - ۱۰:۳

انتقاد نماینده شهرستان شبستر از مخالفین طرح صیانت

گلشن راز: جعفر راستی در خصوص طرح صیانت از کاربران فضای مجازی گفت : متاسفانه قبل از آماده شدن جامعه این قضیه مطرح شد و در مقابل آن مردم حالت تدافعی گرفتند

به گزارش گلشن راز  ، جعفر راستی در خصوص طرح صیانت از کاربران فضای مجازی گفت : متاسفانه قبل از آماده شدن جامعه این قضیه مطرح شد و در مقابل آن مردم حالت تدافعی گرفتند
وی افزود: حقیقت این است که ساماندهی فضای مجازی در نظام جمهوری اسلامی باید جزء اولویت ها باشد و در خصوص کم و کیف این موضوع باید در کارگروه مشترک بررسی شود .

نماینده شبستر گفت : طرح صیانت از کاربران فضای مجازی الزاما باید اجرایی شود تا از این سیل ویرانگر که در شهرها و روستا ها باعث ویرانی می شود جلوگیری شود .
راستی در ادامه گفت : این طرح به هیچ وجه محدود کردن اینترنت نیست بلکه همانطور که از اسمش پیداست صیانت از کاربران فضای مجازی است و امروز که همه مردم درگیر این فضا هستند مصون نیستند و اگر اتفقاقی در آن بی افتد در هیج محکمه ای نمیتوان دادخواهی کرد .

نماینده شبستر خاطر نشان کرد : در تمام کشور های جهان برای تمامی امور حد و مرز تعیین شده است و امروز فضای مجازی وسیع تر از فضای حقیقی شده و کلیه امور سیاسی ، اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی در این فضا انجام می شود .

وی افزود : باید برای این فضا یک ورود و خروج مشخص شود ، تا روی آن کنترل انجام گیرد .

جعفر راستی در ادامه گفت : امروز در جامعه ما بلوغ جنسی فرزندان ما به دوره ابتدایی رسیده است ما در دوره جوانی خودمان بعد از ورود به دانشگاه متوجه وجود جنس مخالف می شدیم اما امروز این بلوغ جنسی روز به روز پایین تر آمده و باید بدانیم فرزندی که قبل از رسیدن به سن بلوغ جنسی ، وارد این مسائل شود نسلی که از این به وجود خواهد آمد نرمال نخواهد بود .

راستی گفت : امروز بیش از 80 درصد اختلافات خانوادگی از اختلالات جنسی و مقاربتی است و خودشان هم متوجه این قضیه نیستند و جامعه هم آمادگی این را ندارد و اگر ما بتوانیم جوانان را در سن 18 سالگی وارد زندگی مشترک کنیم این مشکلات فساد و فحشا کمی حل شود.

نماینده شبستر گفت : ما از یک طرف فضا را باز گذاشته ایم و باعث شدیم این جوان به بلوغ جنسی برسد و از طرف دیگر امکان ازدواج در جامعه را فراهم نکردیم .

راستی گفت : امروز در عراق و سوریه و لبنان مشکل فحشا نداریم چرا ؟ چون ساز و کار ایجاد نکرده ایم ولی در مملکت ما بزرگترین چالش ما فحشا است . در آن کشور ها همه مرد و زن کوچک و بزرک با این فرهنگ بزرگ شده اند که پدر خانواده چهار زن دارد یعنی در جامعه بیوه پیدا نمی شود . اگر این غریزه را رها کنیم این مشکلات به وجود می آید و کار به خانه های زیر زمینی کشیده می شود .

نماینده شهرستان شبستر گفت : لذا کانالیزه کردن فضای مجازی از الزامات کشور ماست و هر کسی بگوید این طرح بدنبال محدود کردن اینترنت بوده بداند دروغ گفته وخیانت کرده است .و حرف اول و آخر این طرح این است که ما باید از کاربران بی پناه و مخصوصا کودکان این مرز و بوم دفاع کنیم و اینجا لازم است که پدر و مادر این آتشی که در خانه ها افتاده است را خاموش کنند .

راستی در ادامه خاطر نشان کرد : متاسفانه در مجلس شورای اسلامی هم عده ای به دنبال سه سال بعد خودشان هستند و اعلام مخالفت با این طرح کرده اند تا رسانه ها در موردشان چیزی ننویسندو متوجه نیستند که این خیانت به نسل آینده است .

وی افزود : این طرح در چندین دوره چهارساله مطرح بوده ولی روی آن پوشانده و خیانت شده است و امروز فرزندان راستین انقلاب و امام در مجلس یازدهم گدای چهار تا رای نیستند و خود را در صف کسانی که خیانت به مملکت و نسل ما میکنند قرار نمی دهند .

راستی گفت : نباید دروازه مملکت را این طور بازگذاشت که هر کسی هر کاری خواست انجام دهد . مرکز اینترنت در آمریکاست و تمامی شبکه های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام در اونجا قرار گرفته اند و در یک ساعت بیش از سه و نیم میلیارد ارتباط را تحلیل کند بدون اینکه کسی متوجه شود و بر مبنای آن برنامه ریزی می کند تا به هر کدام از کشور ها چه کاری انجام دهد .

نماینده شهرستان شبستر خاطر نشان کرد : این فضا حتما باید سازماندهی و کنترل شود تا مشخص شود چه کسی وارد و از آن خارج می شود . ایران جزء کشورهایی هست که استفاده از ماهواره هیچ محدودیتی ندارد .

راستی در ادامه در خصوص مطالب منتشر شده فضای مجازی در خصوص خودش گفت : برخی ها در فضای مجازی به بنده توصیه کرده اند که توبه کنم و مظلومیت انسان هایی که از آبرویشان گذشته اند تا مشکل را حل کنند مورد تهاجم آدم های نا آگاه قرار گرفته اند .

وی افزود : همان آدم هایی که ما را به توبه توصیه کرده اند خودشان باید توبه کنند و باید خودشان به فرزندان سطح ابتدایی ما نگاه کنند تا اوضاع ما را متوجه شوند .

نماینده شبستر گفت : در این طرح تمامی کاربران داخلی از فضای مجازی منفعت خواهند دید و هر کاری که در این فضا و شبکه انجام می شود مزد خواهند گرفت و دولت باید به آنها سوبسیت بدهد .
وی افزود : متاسفانه بیش از 80 درصد فرماندهی و مدیریت فضای مجازی در خارج کشور است و جوانان را بر علیه این طرح ترغیب می کنند .

انتهای خبر / ابراهیم ایلخانی خبرنگار صدا و سیما در شهرستان شبستر

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار